Ana Sayfa Spor 9 Aralık 2021 135 Görüntüleme

Fatih Terim: Gecenin maçı olacak

UEFA Avrupa Ligi E Grubu’ndan başkan çıkan grubu tayin edecek olan Lazio maçı öncesi Roma Olimpiyat Stadyumu’nda basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Galatasaray Teknik Yöneticisi Fatih Terim, rakiplerine hürmet duyduğu kadar, kendi ekibine da güvendiğini belirterek, şunları söyledi:

“LAZİO İLE BİR PLAY-OFF MAÇI OYNAYACAK GİBİYİZ”

“İstanbul’daki birinci maçtan evvel yalnızca bir futbolsever olsam, maç programlarına baksam kesin bu maçı seçerim demiştim. Yanlışsız. Burada Lazio’ya duyduğum hürmet kadar, kadroma olan inancımın de sözüydü. Bu kümedeki serüvenimiz gösterdi ki Galatasaray oynadığı futbol ve vaat ettiği gelecekle birlikte Avrupa kalitesini yükselten bir ekip. Bu yüzden Marsilya ile oynadığımız maç, benim için Avrupa Ligi’nde o gecenin maçıydı. Tarafsız olarak yarınki maç programına bakıldığı vakit da Lazio maçının o gün söylediğim mevzuyla örtüştüğünü görüyorum. Lazio ve Galatasaray’ın bu dönem UEFA Avrupa Ligi’nde başardığı şeylerden sonra yarın bir play-off maçı oynayacak üzereyiz. Biz buraya rastgele bir eza olmadan da gelebilirdik. Lokomotiv maçında maalesef çok fazla goller kaçırdık. Çok da makus bir gol yedik. Yoksa liderliği garantilemiştik. Lazio tıpkı kümede yer aldığımız, çok önemli gol konumlarına giren ve bitiricilik düzeyi yüksek olan bir kadro. Bu türlü bir rakibe karşı oynayacağız”

“GECENİN MAÇI OLACAK”

Deneyimli teknik adam, Avrupa Ligi’nde Lazio müsabakasının gecenin maçı olacağını vurgulayarak, “Bir play-off maçı üzere tıpkı vakitte şubat ayındaki maçı oynuyor üzereyiz. Marsilya ve Lokomotiv Moskova’nın Lazio ile birlikte birebir kümede olduğu torbadan sonraki kanılarım birebir biçimde devam ediyor. Şampiyonlar Ligi kümesine benzetmiştim. Ona uygun çaba ettik. Ne memnun ki buraya birinci ikiyi garantilemiş, başkan, mağlup olmamış ve dışarıda hiç gol yememiş bir ekip olarak geldik. Bu bizim için çok değerli datalar. Galatasaray Roma’dan puanla dönmesi halinde kümesi önder tamamlayacak. Bu grubun teknik yöneticisi olarak oyuncularımla gurur duyuyorum. Lazio’ya büyük hürmet duyuyorum. Çok önemli, kıymetli bir ekip. Meslektaşım Sarri’nin oynatmaya çalıştığı futbolun her geçen gün oturduğunu görüyorum. Çok kıymetli oyunculara sahipler. Dikkat etmemiz gerekecek. Şampiyon karakteri taşıyan iki kadrodan bahsediyoruz. Münasebetiyle hoş bir maç olacak” sözlerini kullandı.

“ALLAH’A ŞÜKÜR İYİYİM”

Sıhhat durumu hakkında da açıklamalarda bulunan Terim, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Pazartesi başlayan ağrılarım mide ve bağırsak sistemindeki ağrı şikayetlerim daha sonra bir rahatsızlığa dönüştü. Geceyi hastanede geçirmek zorunda kaldım. Kimseyi telaşlandırmak ve endişelendirmek istemedim. Onun için rastgele bir paylaşımda ve bilgilendirme yapmayı çok erken gördüm. Tetkikler devam ediyordu. Daha sonra birtakım operasyon ihtimalinin olduğu masaya konunca tekrar konuştuk. Hekimlerimizden gerekli müsaadeleri alarak dün idmana gittim. Sonra hastaneye geri döndüm. Artık de kadromla beraberim. Ondan ötürü çok memnunum. Buradan sevgili Dursun Buğra Hoca’mın nezdinde üç gün boyunca benimle ilgilenen tabiplere çok teşekkür ediyorum. Arayan, soran, ilgilenen, paylaşan, iyi dileklerde bulunan herkese teşekkür ediyorum. Çok şükür düzgünüm. Burada olmaktan da son derece memnunum. Onlarla pazarlık edilmez lakin sağ olsunlar bana müsaade verdiler. Allah’a şükür yeterliyim. İlginize teşekkür ederim.”


“İTALYA BENİM İKİNCİ VATANIM”

Bir devir teknik yöneticilik yaptığı İtalya’yı çok sevdiğini ve burada olmaktan memnunluk duyduğunu lisana getiren teknik yönetici Fatih Terim, “İtalya’da olmaktan ötürü son derece memnunum. Her vakit söylediğim üzere İtalya benim ikinci vatanım. Burada çok keyifli günlerim oldu. Hala da çok iyi ilgilerim, dostlarım var. Çok sevdiğim bir ülke. Aşağı üst her hafta sonu Serie A’dan bir maç izliyorum. Bilhassa son yıllarda futbol kalitesinin tekrar artmasıyla dayanılmaz bir lig olmaya başladı İtalya Ligi. Şampiyon karakterini taşıyan çok kadro olması da İtalyan ligini daha seyredilir, beğenilir ve çekişmeli hale getiriyor. İtalya ligine yabancı değilim. Çok yakından bilen biriyim. İtalya’da olmaktan son derece memnunum. Kendimi konutumda hissediyorum. Bu kadar yıl geçmesine karşın İtalya’ya ayak bastığım havalimanından şu ana kadar olan kısımda bana olan sevgiyi, saygıyı gördükçe çok daha memnun oluyorum ve gurur duyuyorum. Hangi ekipten olduğu kıymetli değil. Terim ismini görmelerinin onlar için yetiyor olması beni çok memnun ediyor. Bu herkese nasip olacak bir şey değil. Yaşamak lazım. O yüzden İtalya’da olmak benim için her vakit çok güzel” yorumunda bulundu.

“OYUNCULARIM, İNŞALLAH BİR ARMAĞAN VERİRLER”

Futbolcuların hoş bir sonuç alarak kendisine ve Galatasaray topluluğuna armağan vereceklerine inandığını tabir eden sarı-kırmızılı kadronun teknik işvereni, “Oyuncularım inşallah bir ikram verirler. Onlar da üzüldüler. Çok uzun teknik adamlık yıllarımda bir kere antrenman kaçırmadım. Gittim, çıkamadım birinci gün. Onlar da duydular. Oyuncularım benimle birlikte Galatasaray topluluğuna da bir ikram verecekler. Onların niyetlerinin bu olduğunu biliyorum. Onlarla gurur duyuyorum. Umarım yarın birinci tedaviyi maçtan sonra onlar bana yapmış olur” halinde konuştu.

“DÜNYADA BU KADAR KOLAY VE UZUN PERİYODİK CEZA YOK”

Marsilya maçındaki hakem idaresinden övgüyle bahsetmesi ve Türkiye’deki durum hakkında görüşü sorulan Terim, şu cevabı verdi:

“Marsilya maçından evvel hakemlerle ilgili konuşmam tarafında beklenti vardı. O gün saha dışındaki hususların tıp uğraşımızın önüne geçmesini istemediğim için ayrıntılı yorumlarda bulunmadım. Bugün birinci iki sırada yer almayı garantiledik; lakin önümüzde çok önemli birincilik amacı var. Buradan önder çıkmanın kulübümüz için, ülke futbolu için, ülke puanına katkı sağlaması için, itibar açısından ve ekonomik açıdan çok daha kıymetli sonuçları olacağına inanıyorum. Bu bir meydan okumanın bir geri dönüşü. Benden bu mevzular hakkında konuşmam tarafında beklentiler olduğunu biliyorum. Yalnızca şu kadarını söyleyebilirim. Dünyanın hiçbir yerinde bu oyunun en büyük aktörlerinden biri olan teknik yöneticilere bu kadar kolay ve uzun periyodik ceza verilmedi. Bu kadar ağır men cezaları çıkmıyor. Daha değişik oluyor. Ben de memleketler arası bir platformda olduğum için bunları söylüyorum.”


“KİMSENİN CEZA ALDIĞINI GÖRMÜYORUZ”

Geçen haftalarda İngiltere’deki büyük maçlarda hocalar ortasında hengameler ve atışmaların olduğunu tabir eden Terim, açıklamasında bulundu.

“HER DAKİKA BİZE KURAL ANLATIYORLAR”

“Karagümrük maçında bana ceza veren temsilciyi Hatay maçına gönderiyorsunuz” diyen Terim kelamlarını şöyle sürdürdü:

“O da yetmiyor Fenerbahçe maçına gönderiyorsunuz. Refik Emre diye birisi Abdurrahman Arıcı’ya sormak lazım. Öteki kimse yok mu? Galatasaray’ın son üç maçında üç VAR hakemine bakın. Yaşar Kemal Uğurlu, Ümit Öztürk, Bahattin Şimşek Hiç kimseye bu türlü trio denk gelmiş midir? Artık şaşırdık. Güya kuralı bilmiyoruz. Her dakika bize kural anlatılıyor. VAR, kusurları azaltın diye geldi. 6 bireye çıktınız, birbirinizle anlaşamıyorsunuz. En kolayı ben yapmadım, yanlış anlaşıldım demek. Biz o denli de demiyoruz. Yaptık diyoruz. Ben bunu aslında yapamam. Hepsinin bedelini öderim. Ödüyorum da; lakin hiçbirini ve hiçbir şeyi unutmam.”


“ONLAR NEDEN AÇIKLAMA YAPMIYOR?”

Fatih Terim, Marsilya müsabakasında hakemin idaresi ve irtibatının fevkalade olduğunu söylediğini belirterek, “Marsilya’da aleyhimize verilen penaltı mıydı? Hayır. Kerem dokunmamış bile. Hiçbir şey söyledik mi? Yoksa yeri gelince onlara da söylüyoruz. Herkese söylüyoruz. Neden? Onların sizin görüşlerinizi dinleyip size kıymet vermesi yüzünden. Değerli olan bu. Yoksa herkes yanılgı yapıyor. Orada bir dert yok. Marsilya maçının birinci devresindeki gol konumunda Alex’in önünde durdu. Yüzde yüz gol durumu. Doğal olarak hakeme hepimiz yüzde yüz golümüzü önledin dedik. Üzgünüm, berbat bir talihti diye karşılık verdi. Bu kadar. Ne diyebilirsiniz bunun üzerine. Biz de bir şey söylemedik. İnsan öbür bir his içerisine giremiyor zati. Bağlantıdan, teknik adamlarla, futbolcularla konuşmaktan korkmayın. Konuştuğunuz vakit esasen infial, hadise aşağıya iner. Biz teknik yöneticiler ve futbolcular, hayat kalitesi 90 dakikada çizilen insanlarız. Tahminen kaderlerimiz 90 dakikada çiziliyor. Her maçın akabinde o terle, heyecanla ve gerilimle sorularınızı cevaplıyoruz. Cevaplamak zorundayız. Bütün televizyonlara, gazeteci arkadaşlarımıza karşılık veriyoruz. Tahminen de tüm bu konuşmaları yaparken cezanın hududunda geziyoruz. Yeniden ceza yemeyelim diye dikkatli olmamız gerekiyor. Neden milyonlarca kişinin cevap beklediği beşerler, milyonlarca hayatı etkileyen kararları hiçbir biçimde açıklamıyorlar? Biz çıkıp sorduğunuz sorulara açık yüreklilikle karşılık veriyoruz. Aslan üzere de stadyumdan ayrılıyoruz. Onlar bu sorulara karşılık vermediği üzere stadyumdan da gizlice ayrılıyorlar. Ne vakit sorsak kural değişiyor. Ne sorsak illa ki bir şeyler değişiyor. Tahminen kural değişmiştir ve bizi ikna ederler ve beşerler onları haklı bulur. Bunu da bir düşünün artık” diye konuştu.

“HER YERDE KAZANMAK İSTERİM”

Lazio karşısında beraberlik yetse de bu fikirle alana çıkmayacaklarını ve karakteristik oyunumuzu alana yansıtmaya çalışacağımızı tabir eden Terim, kelamlarını şöyle noktaladı:

“Beraberlik bize yetiyor; lakin o ideolojiyle çıkmayacağız. Tahminen Lazio geri çekilmemize sebep olabilir. Ağır presle başlayacaklarını düşünüyorum. Oyun içerisinde kazanmak için oynayacağız. Benim karakterimi iyi tespit etmişsiniz. Her yerde kazanmak isterim. Oyun başlarken beraberliği başına koyan bir kadro olamayız. O denli olursa kaybederiz. Kesinlikle defansif tedbirlerimizi alacağız. Oyunun iki tarafını iyi oynamaya çalışacağız; ancak bir puan bize yetiyor kanısıyla alana çıkmak bize kaybettirir. Lazio hamlesi seven ve bunu iyi yapan bir ekip. Bunu dikkate almamız lazım. Her an her şeyi yapacak bir ekip.”


Ensonhaber

hack forum hacker forum hack forum gaziantep escort gaziantep escort Shell download cami halısı cami halısı cami halısı cami halısı cami halısı
izmit escort Ataşehir escort ankara escort bostancı escort kadıköy escort muğla escort hack forum bahis forum forum bahis onwin babilbet fethiye escort slot siteleri deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler en güvenilir casino siteleri hack forum warez forum hack forum warez forum hack forum warez forum deneme bonusu deneme bonusu